Consoles: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 29: | Line 29: | ||
| [[Panasonic FZ-35S|Panasonic FZ-35S]] || FZ-35S || M2 Console (Kiosk) || [[Panasonic|Panasonic]] || 1998 || {{Template:Flag-jp}} | | [[Panasonic FZ-35S|Panasonic FZ-35S]] || FZ-35S || M2 Console (Kiosk) || [[Panasonic|Panasonic]] || 1998 || {{Template:Flag-jp}} | ||
|- | |- | ||
| [[Panasonic M2 | | [[Panasonic M2 3DO Upgrade|Panasonic M2 3DO Upgrade]] || || M2 Console || [[Panasonic|Panasonic]] || || {{Template:Flag-jp}} | ||
|- | |- | ||
| [[Panasonic M2 Arcade|Panasonic M2 Arcade]] || ???? || M2 Arcade || [[Panasonic|Panasonic]] || 1998 || {{Template:Flag-jp}} | | [[Panasonic M2 Arcade|Panasonic M2 Arcade]] || ???? || M2 Arcade || [[Panasonic|Panasonic]] || 1998 || {{Template:Flag-jp}} | ||
|- | |||
| [[Panasonic M2 Prototype|Panasonic M2 Prototype]] || AAAAA || M2 Console || [[Panasonic|Panasonic]] || Unreleased || {{Template:Flag-jp}} | |||
|- | |- | ||
| [[Panasonic Robo|Panasonic ROBO 3DO]] || N-1005 || 3DO Console || [[Panasonic|Panasonic]] || 1993 || {{Template:Flag-jp}} | | [[Panasonic Robo|Panasonic ROBO 3DO]] || N-1005 || 3DO Console || [[Panasonic|Panasonic]] || 1993 || {{Template:Flag-jp}} | ||
|- | |||
| [[Philips M2|Philips M2]] || || M2 Console || [[Philips|Philips]] || Unreleased || {{Template:Flag-eu}} | |||
|- | |- | ||
| [[Samsung 3DO|Samsung Prototype Console]] || AAAAA || 3DO Console || [[Sayno|Sayno]] || Unreleased || {{Template:Flag-kr}} | | [[Samsung 3DO|Samsung Prototype Console]] || AAAAA || 3DO Console || [[Sayno|Sayno]] || Unreleased || {{Template:Flag-kr}} | ||
Line 41: | Line 45: | ||
| [[Sayno Try|Sanyo TRY 3DO Interactive Multiplayer]] || AAAAA || 3DO Console || [[Sayno|Sayno]] || 1993 || {{Template:Flag-jp}} | | [[Sayno Try|Sanyo TRY 3DO Interactive Multiplayer]] || AAAAA || 3DO Console || [[Sayno|Sayno]] || 1993 || {{Template:Flag-jp}} | ||
|- | |- | ||
| [[Toshiba 3DO|Toshiba 3DO]] || AAAAA || Portable 3DO | | [[Toshiba 3DO|Toshiba 3DO]] || AAAAA || Automobile/Portable 3DO || [[Toshiba|Toshiba]] || Unreleased || {{Template:Flag-jp}} | ||
|- | |- | ||
| [[US WEST Interactive TV 3DO|US WEST Interactive TV 3DO]] || | | [[US WEST Interactive TV 3DO|US WEST Interactive TV 3DO]] || || 3DO TV Box || [[US West|US West]] || Unreleased || {{Template:Flag-us}} | ||
|- | |- | ||
|} | |} |